Týden na konci světa

7. července 2017 v 18:16 | Raven
Zavádějící titulek, ale poměrně výstižný. Po půl roce touženého čekání a vytí na měsíc jsem konečně dostala vytoužený týden na Šumavě...

Jasně, nemám si na co stěžovat, ale zatraceně jsme to potřebovali. Bydlení hned vedle příbuzných, kteří vám lezou krkem, unaví samo o sobě.
Kdyby to bylo dál, neřešila bych to. Ale Pěkná je 3 hodiny od domova, takže jsem na cestu přibrala i Sebouše. Nikdy před tím s námi žádné zvíře na dovolenou nejelo a najednou v autě přibyl potkan. Trochu naivní ode mě bylo, že bude spát v přepravce. Přepravku on nerad a radši se bude válet po mně a ještě líp raději strčí hlavu mezi mě a košík s jídlem, aby mi to "ulehčil". Zastavili jsme na benzínce na kafe a já dala sira Sebastiana tátovi, abych se alespoň napila. Drahý myšák chtěl na lavičku, roztekl se ve stínu a my ho málem nechytli. Zřejmě si myslí, že je pořád štíhlý a ne plnoštíhlý.
Další zábavná situace přišla, když jsme přijeli. Hrnečky na kafe. Svůj jsem si pro jednou nevzala a s mamkou jsme vyzkoušely všechny tři velikosti hrnků, které v chalupě byly. Samo sebou nic. Moc velký, moc malý, moc střední… nakonec jsme si koupily nové hrníčky (nestěžuju si, dlouho jsem je sháněla po Plzni).
Ale Vltava je před pole, kopce všude kolem, Lipno pár kilometrů a nikde žádná civilizace. Žádné paneláky, nic.
V úterý jsme vylezli na rozhlednu na stezce v korunách stromů. Přiznám se, že jsem chvilku jenom stála dole a bavila se pohledem na lidi, kteří vypadali jako mravenci v mraveništi. Ne na zemi, ale na rozhledně. Normálně neposlouchám cizí rozhovory, ale někdy se to nedá přeslechnout, jako třeba táta, který strašil dceru větou "strčím tě do tobogánu" nebo máma, která synovi (bál se přejít přes kládu asi tři metry nad zemí a nevěděl, jestli ho ty záchranné sítě udrží) odpověděla "Mělo by tě to udržet. A když ne, tak spadneš". V jejím tonu to ale vyznělo něco jako "A budu mít klid".
Ve středu nás čekal parník přes Lipno a Frymburk, včera jsme se jen tak flákali kolem a v okolních městech.
Dnes přišel na řadu Boubín, ale ostatní fotky přidám až dorazím domů.
Tolik k mému týdnu na konci světa, zítra už se bude jen uklízet a v neděli odjíždíme.
Doufám, že si volno užíváte nebo teprve budete :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. července 2017 v 20:42 | Reagovat

Není nad to se uvolnit na horách, zvlášť od otravné rodiny :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.