Antistresové omalovánky a zbytek světa

27. ledna 2017 v 17:05 | Raven
Kašleme na název, nic jiného mě nenapadlo. K mému velkému údivu jsem zjistila, že leden téměř utekl i se svýma naraženýma a zlámanýma nohama a já sem ještě nic nenapsala. Když sečtu všechny rozepsané nedokončené články, které nejspíš nikdy nedokončím a nezveřejním, prsty mi stačit nebudou. Nehodlám tu ale psát o zkouškovém, to nechci. Ale nějaký ten článek by se hodil, ne?

Kde bych tak začala… Tak nejdřív doufám, že jste si všichni užili volno a řádně oslavili nový rok a že si nikdo (nebo alespoň ne moc z vás) nenamlelo na té spoušti venku. Já si ráčila uklouznout na cestě na zkoušku. Ale nenadávám, nic jsem si nezlomila díky Lokimu.
Má chorá mysl si právě vzpomněla na ten vtipný paradox, o kterém jsem se chtěla zmínit (hlavně, že je to v názvu, že?). Omalovánky pro dospělé/antistresové. To určitě znáte, tenhle fenomén se ž nějakou dobu drží úplně všude. Ano, taky jsem si je nedávno pořídila, ale jen protože se mi líbili ty obrázky a já už nějakou dobu nic nenakreslila, takže si aspoň vybarvuju. Už od chvíle, co se to tak chytlo na trhu, mi to přijde na jednu stranu geniální a na druhou na vraždu. Geniální ze strany obchodníků. Ono totiž, dokud sešity nenesly název "Pro dospělé", který dospělí si kdy koupil omalovánky? Žádný, nebo minimální počet. Co si já osobě pamatuju, jednu dobu frčely mandaly (jasně, vím, že se drží doteď), ale z mého okolí by si nikdo nad 15 let nekoupil omalovánky, protože "to je prostě pro děti a já už dítě nejsem, ani na to nemám čas". A s čím se přišlo pro změnu? Antistresové omalovánky. Uznávám, že nevím, jak to mají ostatní ve stresu, ale z vlastní zkušenosti a zapojení trochu logiky, stres je většinou o tom, že ten čas není, takže co udělat? Kupme si malovánky, zaženou stres a uklidní nás. Moment, co se to stalo? Sedím u toho dvě hodiny?! Nestíhám!… A je to. Z antistresových omalovánek se rázem staly omalovánky pro-stresové. Když se nad tím zamyslím, je zajímavé, jak se lidi nechají zlákat názvem. Ale neříkám, že je to úplná blbost, člověk si u toho odpočine.
Co se týče nového roku, já nic nebudu slibovat. Myslím tím, že to na blogu bude vypadat stále stejně. Jsem konzerva. Jediné, co se změní, že nebudu zveřejňovat alespoň jeden článek za týden, nemluvě o tom příběhu (kdo ví, jak to s tím paskvilem dopadne). Mám tu toho hromadu na vyřešení, takže čas utíká a já si toho ani nevšimnu. Klidně se může stát, že jenom jednou za týden vyměním písničku v menu a tím to hasne… sice mě to štve jako rozbitá sluchátka, ale je to tak, jak to je.

S vaším dovolením už nebudu nahrávat fotky. Dneska, samozřejmně. Zaprvé si nemyslím, že bych něco našla, nebo by toho bylo málo, takže to necháme na příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. M. | Web | 27. ledna 2017 v 17:34 | Reagovat

Antistresové - houby. Správně by mě mít název doodle nebo zentagle. To je to, čím vznikají. A dělají to teď taky všichni, včetně těch, co do výtvarného umění mají fakt daleko - pár kuliček a čar a hurá, já něco taky umím :D :D

Ty omalovánky mě docela baví [:tired:]  [:tired:] - něco jako pojď, budeš in, ale to, že je už je název trošku mimo, to lidi už nechává chladnými. :D

2 Ortie Ortie | Web | 27. ledna 2017 v 17:59 | Reagovat

Ano, ty omalovánky jsou k vzteku, já vybarvila dohromady asi čtyři a to jen pro to, že jsem je dostala k vánocům :D

3 Královna Osamělých ostrovů Královna Osamělých ostrovů | Web | 27. ledna 2017 v 18:50 | Reagovat

Haha, dobrá úvaka. Je fakt, že slovíčko antistresové je asi dobrý obchodní fígl, až je to skoro fuj. Jednou jsem si do nich čmárala na erasmu ve škole. Univerzita měla takovou odpočívací místnost, kde byl bazének s barevnýma koulema jako pro děti a taky stoleček s omalovánka a spousta dalších antistresových věcí pro studentíky. :D Ta hoďka čmárání mezi  přednáškama byla docela fajn. :D

4 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 27. ledna 2017 v 19:00 | Reagovat

já mám antistresové omalovánky doma....

5 artist-raven artist-raven | Web | 5. února 2017 v 12:43 | Reagovat

[1]: to je pravda :D Mě trochu ani nenapadlo se soustředit na obsah jako spíš na ten název. Tak nějak mě to fascinovalo. Neříkám, že jsou špatné, vždyť já si je taky vybarvuju, ale přišlo mi zajímavé, jak jenom název dokáže oblbnout lidi :D .

[3]: Když na to člověk má čas, je to dobrý odpočinek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.