Několik věcí

5. prosince 2016 v 12:56 | Raven
Podle mě nám život mění každý den úplně všechno. Každé rozhodnutí, které uděláme, nám nějakým způsobem změní rozhodnutí, které následují po něm, ale o tom tady mluvit nechci. Chci mluvit o věcech, které mi trvale a dlouhodobě změnili život a nějakým způsobem to mě, mě a zase mě přijde zajímavé nebo důležité pro mé skvostné bytí na planetě Zemi.


Knihy
Od mala jsem ke knihám měla vztah. Když mi rodiče přestali číst na dobrou noc, už jsem byla schopná si číst sama a nemohla jsem se od knih odtrhnout. Čím jsem starší, tím víc vidím, jak moc velký mají knihy dopad na můj život celkově. Když jsem byla malá, četla jsem knihy o koních z PonnyClubu (jestli si ho někdo pamatujete), zároveň časopisy a knižní klub W.I.T.C.H. (některé z nich tu mám dodnes, protože se mi líbily obrázky, nebo si stále myslím, že se k nim někdy z nostalgie vrátím). Pak přišel Darren Shan a Harry Potter, oba mi vydrželi dodnes. Oba (Darren víc) mě dotáhli do okultnějších částí literatury a začala moje sbírka knih o upírech, která se mi stále rozrůstá. Kdybych měla znova dělat seminárku na literaturu, zase půjdu do literatury o upírech, jako na střední, protože všechno, co jsem se o nich dozvěděla, se do jedné práce nevešlo. A takhle bych mohla pokračovat dál, včetně toho, že čtení přisuzuju i fakt, že jsem, jaká jsem. Našla jsem si vzory v knižních postavách a přispůsobila jim ideál povahy, který bych chtěla mít a postupně se mi to i daří. Nevědomě, ale když se na to zpětně podíváte… knihomolové pochopí jak to myslím… snad…

Potkani a psi
Jak potkani, tak i psi mě udělali zodpovědnější. Musela jsem se starat, brát psi po škole ven, pravidelně čistit klece a v případě Deresy podávání prášků. Dalo mi to řád, kterým jsem se musela a musím řídit a to nejen ve škole, protože ty zvířata si to sami neudělají a já proto měla pocit, že mě potřebují a navíc, které zvíře není rádo, když si s ním hrajete, nebo ho třeba jenom pochválíte?

Střední
Tam jsem si vypěstovala slušnou závislost na kofeinu a potřebu dát si po příchodu do školy kafe (z automatu to byl spíš případ zvyku a chuti, co si budeme povídat, kofeinu tam asi nic nebude). Tím ale neříkám, že by na mě kofein působil… A můžeme si vykládat, co chceme, ale fakt, že když z malé základní vesnické školy půjdete na školu do města s tisíci studentů a velké jako Valhala, tak se zase objeví samostatnost a zodpovědnost. Nikdo tam za vás nic neudělá a poradit si musíte sami.

Internet
Jaké to překvapení. Jenže mě ho internet změnil tak, že jsem si jeden čas říkala, že mi život přímo zničil. Jestli mi sem chodíte už pár let, víte, že asi 3 roky jsem udržovala "známost" s člověkem v celku vzdáleným až u Lamanšského průlivu s vyhlídkou, že "možná" v budoucnosti to tu budoucnost mít bude. No a pak, když jsem se tak vytočila, že jsem to utla, jsem zjistila, že vlastně nemám co dělat. Můj volný čas se v tu ránu vyprázdnil a já se jednou rozhlédla po pokoji a řekla si "Tohle je smutný". A začala jsem psát a blog se začal vzmáhat z hrobu a stal se z něj Zombie, nakonec si vysloužil zpět svou duši, kterou viděl jen rychlostí Kulového Blesku Harryho Pottera ve chvíli svého stvoření.

Postavy z filmů knih a seriálů
Jak už jsem řekla, hodně jsem se řídila a řídím podle vlastních měřítek. Kdybych měla vyjmenovat všechny ty postavy, byly bychom tu dlouho. Jednu dobu jsem si s kamarádkou dělala takový humor, který spočíval ve "schizofrenii" našich osobností v symbióze oblíbených postav. Někde tu mám i seznam, který jsem si udělala. Celkem asi 42 postav. Takže já jsem takým křížením 42 postav, které se někdy projevují i na této stránce. Přijde mi to sranda a trochu i osvobození, víte? Prostě si jen tak začít říkat věcí, nebo mluvit způsobem, jakým normálně nemluvíte s výmluvou, že to z vás mluví ta a ta postava.Hudbu a rodinu asi ani psát nemusím, stejně jako kamarády, to je snad každému jasné. Tohle je jen mých pár věcí, co mi budou měnit život asi do jeho konce. A tak trochu by mě zajímalo, co změnilo životy vám? Momenty, věci, lidi, cokoliv? Usmívající se


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. prosince 2016 v 15:06 | Reagovat

Moc pěkné :-) Můj život taky hodně ovlivnily knihy...

2 Elis Elis | Web | 6. prosince 2016 v 12:29 | Reagovat

Hezky napsané a z hodně se s tím co si napsala ztotožňuji, knihy pro mne znamenají hodně a o zvířata pečuji jak doma tak i zachraňuji zvířata, která se ocitnou v nouzi a potřebují pomoc atd. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.