Kapitola 13

31. října 2016 v 0:00 | Raven
Znáte to, když něco nechcete ukončit, ale nakonec kvůli chybějící fantasii prostě práci pozastavíte, nebo odložíte a v tu ránu vás napadne, jak z té polízanice ven? To se mi právě v sobotu stalo, takže příběh pokračuje dál. Prozatím.


Od té doby jsem strávila spoustu času s pomáháním Petrovi s prací. Sem tam se objevil poslíček z Pekla pro svou zásilku duší a divně se na mě díval. Potřetí návštěvě jsem to začala ignorovat. Svatý Petr mi řekl, že s ním nesmím mluvit, že Nebe a Peklo smí komunikovat pouze na Zemi. Taky mi řekl, že bych si to měla rozmyslet, že má matka nalezla na Zemi nový domov a byla svržena, proto jsem jí v tamních končinách nenašla.
Ve volných chvílích jsem psala básně a kreslila. Přála jsem si mít své knihy a mít šanci rozluštit zbytek textu z Danteho, ale to mi nebylo přáno.

"Clarisso," zavolal mě svatý "Pojď, něco ti ukážu"
Zavedl mě do obrovské knihovny. Byla plná svitků a stohů a jen pár knih se válelo v policích.
"Moc knih, jak je znáš, tu není. Z důvodu kůže, které je na ně potřeba. Texty, které jsou v podobách knih, vznikly na Zemi. Možná bys mohla porozumět sama sobě a svému příběhu tím, že si něco přečteš."
S těmito slovy odešel a já opět nevěděla, co tam mám dělat. Obešla jsem police a zjistila, že jsou popsaná zlatými písmeny podle abecedy. Bez vědomého přičinění jsem došla k písmenu S a začala se probírat stohy listů. Namátkou jsem vytáhla svázaný balík. Samael. Samael a jeho povstání. Samael vládce pekel.

Sedla jsem si a osvobodila papíry od provazu, který je škrtil. Chtěla jsem najít něco, co jsem potřebovala, něco důležitého, něco, co by mi pomohlo všemu porozumět. Najednou mi to došlo. Jestliže jsem tenkrát padla spolu s ostatními, musí tu někde být i můj… záznam. Jakže mi to říkali? Lofiel? V polici byl menší a tenčí svazek. Popošla jsem dál a sebrala Gabriela a namátkou jsem prolezla písmenem C a našla i své smrtelné jméno. Znovu jsem usedla za, teď už přeplněný, stůl, ale nakonec jsem skončila na zemi, aby se listy nepomíchaly. Nevěděla jsem, kde začít. Nakonec jsem začala u svého otce. Neříká se snad, že abychom poznali sebe samu, musíme znát rodiče?

Prokousala jsem se nudnou nedělní školou, až jsem narazila na zajímavou událost. Gabriel byl vyslán na Zem, aby získal zpět Haniel, Archanděla, který, nebo spíš která, si zalíbila děti Země natolik, že se s nimi rozhodla žít. Zpočátku jako muž, ale po třech generacích se rozhodla převzít ženskou podobu. Gabriel po ní pátral dlouho, protože ztratila svou sigilu. Když jí nakonec po 304 letech našel, sám se víc podobal smrtelníkovi chováním i vzhledem. Proto ho ani Haniel nepoznala a zamilovala se do něj. Narodilo se jim dítě. Napůl padlé, díky matčinu dobrovolnému sestupu na Zem, kdy se musela vzdát křídel, ale také díky divokosti, kterou Gabriel sdílel s tehdejším lidem. Bůh proto seslal Michaela, aby jim připomenul, čím jsou. Našla jsem si Hanieliny a Michaelovy spisy a hledala jsem víc informací.
Michael přivedl poloaděla i oba Archanděly zpět na Nebesa a Bůh se zhrozil při pohledu na zlo, které se zrodilo na Zemi, kterou stvořil.

"Jak jinak. Nehodí se mi, neznám to, bojím se toho, zabijte to…" zamumlala jsem si a dělala jsem si poznámky na papíry.

Haniel prosila o život dívky, zatímco Gabriel jen tiše stál opodál, zahanbený svým chováním. Nejstarší z Archandělů se ale Otci postavil po boku hříšného Anděla a bojoval o život novorozeněte. Samael přesvědčil Vše-otce, že mu jedno dítě nemůže ublížit. Tu objevil se i Azrael a připomněl Pánu, že každý život si zaslouží žít. Bůh proto souhlasil, že nechá dítě žít a bude vychováno jako Anděl. Dal mu jméno Lofiel s posláním chránit umělce a Lofiel, jako všichni Andělé, během 7 dnů dospěla k dokonalosti.
Lilith, která byla souzena Adamovi, vytvořena Samaelem, byla vyhnána na nehostinné pláně Země. Zatím, co Lilith byla zatracena, ctnostný Adam byl ušetřen a Bůh mu dal úrodná pole daleko od míst, kam by mohla nová civilizace sahat, skrytá před zraky všech Andělů i lidí. A Gabriel dostal za úkol stvořit novou ženu Adamovu a dal jí jméno Eva. Světlonoš chtěl ale Otci ukázat, že Eva není pravou ženou Adamovou a proto poukázal na její slaboduchost pouhým nabídnutím zakázaného jablka. Bůh se na svého syna rozzlobil a seslal na něj svůj hněv. Samael začal používat jméno Lucifer a plánoval vzpouru. Hněv mu zatemnil oči a obelhal třetinu Ráje. Andělé, kteří za ním stáli, byli svrhnuti do Pekel. A tak vše-otec ztratil nejpyšnějšího z Andělů.

Lofiel se přidala na stranu povstalců a následovala Lucifera jako první. Dobrovolně se spolu s ostatními vzdala křídel a odebrala se do světa temnoty. Lucifer ale nemohl ustát Otcův úsudek a svolal své démony i jejich matku Lilith a vzpoura se stala válkou, která skončila zničením země a svrhnutím Lucifera Michaelem zpět do pekel.

Haniel byli povoleny návštěvy Země, které měly zaplnit její zlomené srdce, na které se otec nemohl dále dívat s podmínkou, že smí sestoupit na Zem jen jednou za tři lidské životy a duše svých milovaných smrtelníků zasadila do souhvězdí Plejády.

Gabriel se stal nejoblíbenějším z Božích synů za své skutky a služby víře.


Vyrušil mě hrozivý zvuk, při kterém mi běhal mráz po zádech. Byl mi povědomý, ale ne v dobrém slova smyslu. Znamenal konec. Troubení se osmkrát opakovala a pak ustalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Dobro X Zlo

Dobro
Zlo

Komentáře

1 Johnny Johnny | Web | 2. listopadu 2016 v 20:00 | Reagovat

Je to dobré, fakt dobré :D Čítala si Zjavenie Svätého Jána? Ja som sa do toho začítal predvčerom v škole v bookpointe a musím uznať, že to bola jazda :-D  :-D

2 dark-horror-stories dark-horror-stories | Web | 3. listopadu 2016 v 0:33 | Reagovat

Hustý ;-)

3 artist-raven artist-raven | Web | 3. listopadu 2016 v 9:36 | Reagovat

[1]: Ano, Zjevení jsem četla, koupila jsem i o tom i spešl knížku, ve které je to pro mě víc srozumitelné a trochu se to v příběhu i odráží :-D

[2]: díky :-)

4 yuu. yuu. | Web | 5. listopadu 2016 v 1:09 | Reagovat

děkuji, opravdu mě potěšilo, že někdo narazil na můj blog.. :)

vidím, že píšeš povídky, no, až budu mít čas, ráda si je přečtu..)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.