Kapitola 10.

10. října 2016 v 9:08 | Raven
Nevím, jak dlouho jsem tam byla. Seděla jsem spoutaná neviditelnou silou, sama a dívala jsem se na místo, které bývalo mým domovem. Někdy jsem spatřila stín. Vypadal jako pták, který něco hledá. Točil se na tom samém místě a někdy na chvíli zmizel, ale po čase se zase objevil. Bylo na něm něco smutného. Na tom černém stínu.


Noc a den se střídali až příliš rychle. Začínala jsem si na samotu zvykat. Když bylo hezké počasí, viděla jsem na celou čtvrť, někdy ale jen na dům, nebo ani to ne. Po čase jsem spatřila Francis na střeše. Chudák moje malá holka. Sama v krutém světě, kde jsou kočky, co se toulají jen přítěží. Naštěstí ale přežil i pan Chao, který se o ni nejspíš staral. Viděla jsem, jak šel za krám na dvůr a kočka ho následovala jako kdysi mě.

"Vstaň, ať už to máme za sebou," ozval se hlas za mnou.
Otočila jsem se kolem osy a uviděla muže ve středních letech s velkou knihou. Byl oblečený v bílém rubáši a na krku se mu houpal kříž. Vypadal jako mnich.
"Jsem Petr. Víš, proč tu jsem."
Pokrčila jsem rameny. Bylo mi to jedno.
"Moc toho nenamluvíš, co? Nedivím se, taky bych nechtěl s nikým mluvit," odkašlal si "Takže. I když jsi andělem, musíme se podívat na tvůj pozemský život. Je to opatření proti Padlým, to jistě chápeš."
"Já mezi ně patřím."
"Víš, co se stane Padlým, kteří zemřou na Zemi?" zeptal se a podíval se mi do rudého oka.
Zakroutila jsem hlavou.
"Nebe je nepustí zpět. Má pro ně vlastní místo. Zůstanou tady, kde nejsou ničím, než špínou. Andělé jimi opovrhují a Otec je ignoruje. Jejich kdysi domov se stane jejich vězením."
"Já ale chci,"
"Vím, co chceš. A věř mi, Lofiel, že kdybych ti mohl pomoci, udělám to. Tak jako tenkrát, ale znovu nám to neprojde." Usmál se smutně.
"Chci se znovu stát Andělem." Upřeně jsem se na něj dívala "Nechci zpět do Pekla, ani na Zemi. Udělala jsem chybu, vím to."
Šokovaně se na mě podíval.
"Co se ti přesně stalo?"
"Nic."
"Zradila bys Lucifera, jen abys zůstala na místě, které jsi nesnášela?"
"Patřím sem."
"Tohle musím probrat s někým k tomu určeným," díval se na mě. Nehnula jsem ani brvou. "Jak smutný pohled na zlomeného ducha vznešeného tvora…"
S těmito slovy mě opustil.

Podívala jsem se zpět dolů a už jsem ani neplakala. Neměla jsem co. Lehla jsem si a dívala jsem se. Na smutný stín ptáka, který se zmenšoval. Na hrudi mě něco tlačilo. Ne, nebylo to srdce. Bylo to něco kulatého. Sáhla jsem si pod košili a nahmatala minci na šňůrce. Vytáhla jsem ji a přidržela před sebou. Byla to mince a patřila Anědělu. Ale ne mě nebo komukoliv odtud. Patřila Padlému. Sigila pána Pekel.

"Vážně to uděláš?!" uslyšela jsem stvoření světla. Rychle jsem schovala minci a dál se dívala na Zemi s novou nadějí a úsměvem na rtech.
"Ano," poznala jsem hlas. Hlas zrádce. Zachariel se přišel ujistit o mém návratu mezi Boží služebníky.
"Lepší zprávu jsem nemohl slyšet," byl štěstím bez sebe.
"To mě těší," odvětila jsem a postavila se "sundáš mi to?"
"Co?" udiveně na mě zíral.
"Tu věc co mě tu drží na místě."
"To já nemůžu. Tvůj otec ti ji připevnil, on tě musí osvobodit." Oznámil sklesle.
"Proč se na tebe můžu dívat, ale na něj ne?"
"Nechce to. Nedovolí žádnému z nás se na něj dívat. Prý mu připomínáme dávný hřích…"
"Chceš říct mě," ušklíbla jsem se "Je fajn být chtěná"
"On tě má rád, ale nelíbí se mu jeho čin. Nechal se zlákat ženou."
"Jestli je nás 666, muselo být víc Andělů, kteří to udělali."
"Ale jen jeden Archanděl."


Skutečně přišel jen pár minut po Zacharielovi. Pouta zmizela a já byla volná.
"Ještě není konec, dcero," řekl ten známý i neznámý hlas "Řetězy tě nebudou držet, ale musíme vědět, že ses doopravdy obrátila k Peklu zády," zvedl mi otec hlavu vzhůru k němu a nebesky modré oči se podívaly do mých "Čeká tě boj."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Raději sloužit Nebi, nebo vládnout Peklu?

Sloužit Nebi
Vládnout Peklu

Komentáře

1 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 15. října 2016 v 21:56 | Reagovat

Úžasné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.