Červen 2016

Čočky, plechovky, les a kreslení

28. června 2016 v 17:48 | Raven
Jak originální názvy článků, opravdu…
Mám takový dojem, že je to od posledního článku už víc jak týden, ale to nevadí, snažím se, opravdu. Jen to tak nevypadá. Pravda je, že posledních pár dní jsem se zmítala ve vzteku na úplně všechno.
Tak minulý týden jsme napustili náš bazén-archu - Archa, protože tak vypadá -, takže jsem většinu víkendu strávila ve vodě. Dál jsem se z ebaye dočkala svého vytouženého kapustňáka do čaje a čoček na telefon, takže to byl má další hračka. Náplň začátku minulého týdne bylo vyklepávání obrázků do plechovek, ale protože jsem neschopný nespolehlivý pako, tak jsem to samossebou zapomněla vyfotit pohromadě.

Nové, staré a předělané věci

20. června 2016 v 10:37 | Raven
Jsem hlava děravá. Píšu a zapomínám a tak dále, což není nic neobvyklého. Takže mé všední "co jsem u Lokiho helmy psala posledně?" se objevilo i tentokrát a já jsem opět se silným sebezapřením četla vlastní "články", abych se rozpomněla.
Takže můžu říct, že jsem se konečně dokopala koupit Sushi i avokádo. Jen s týdenním odstupem, ale i tak. Koupilo se jenom takový to malý platíčko s jednou porcí a já čekala, že i když i to o brácha už nějaký ten pátek říkal a mamka to chtěla ochutnat taky, tak to tam na tom stole bude jen tak chvíli stát a pak si někdo dá. To mě ale bratříček překvapil, ale pak z něj vypadlo, že podváděl, protože už to jednou ochutnal. Nakonec jsme si ho začali dělat doma.
Fotku, kterou jsem chtěla upravovat a hrát i s ní celý týden, než se trefím do efektu, který měla mít, jsem dodělala chvíli potom, co jsem sem oznámila, že s ní budu pracovat alespoň pár dní, ale efekt vyhovoval.
V úterý jsem se s kamarádkou vydala na výstavu kaktusů a přivezla jsem si Sebastiana. I když jsem si řekla, že mám limit 100 na den. Ono by mi to i vyšlo, jenomže to bychom nesměly jít do Levných knih, kde jsem našla nejen Pekelný horizont, který jsem zrovna dočetla z knihovny a musela jsem si ho prostě koupit, takže jsem na tu pětistovku prostě stejně sáhla, ale narazila jsem i na svoji učitelku z češtiny ze základky. Ta mě ale nepoznala, takže můj pozdrav do vzduchu patřil evidentně prodavačce :D.
Pak jsem si celý zbytek dne lámala hlavu, co budu dělat s volným časem a napadl mě nápad, že začnu vyrábět takový ty sochy ze sádry a papíru. To jsem ale netušila, co to bude sehnat sádru, která mi hned neztvrdne, takže jsem to po dvou dnech vzdala a sáhla jsem po plechovkách od AriZony a hledala jsem na internetu, co s tím. Drahý Pinterest mi na to nabídl svícínky. Takže jsem si našla kladivo a jehly a začala jsem vyklepávat. Momentálně mám hotovou jednu a zbytek rozdělaný.

Day 25 - A song you could listen to all day without getting tired of it

15. června 2016 v 11:59 | Raven
S pýchou mohu říct, že jsem se sekla jen jednou, a to když mi jeden den bylo špatně a já si řekla, že to jeden den počká a nic se nestane. Celý den jsem sice měla váčitky, ale přežila jsem to já i blog, takže úspěch.
Posledním bodem je písnička, kterou můžu poslouchat celý den a neomrzí mě: "Drown Me Out" od Andyho Blacka.

Day 24 - A song that you have dance to with your best friend

14. června 2016 v 10:59 | Raven
Znovu, netančím. Tancovala jsem, když jsem byla malá a nemusela jsem. Teď bych měla a z hlouby duše se mi to příčí. Takže poslední písnička, na kterou jsem "tancovala" byla s kamarádem na maturáku a to z donucení.

Day 23 - A song that you cannont stand to listen to

13. června 2016 v 10:34 | Raven
Ty jsou momentálně dvě, ale věřím tomu, že se seznam ještě rozroste. Problém je v tom, že mamka poslouchá Kiss rádio a tam pořád dokolečka pouštějí pár zrovna oblíbených songů, protože si je lidé objednali. Já jim to neberu, že se jim líbí, ale poslouchat Adele a její "Hello" nebo "Love Me Like You Do" od Ellie Goulding, to je na obješení. A to Adele se mi líbila (líbí se mi dál, ale "Hello" už opravdu nemůžu vystát).


Day 22 - A song that someone has sung to you

13. června 2016 v 10:28 | Raven
Tuhle píseň jsem sem už jednou dávala, hned ze začátku, ale jinou si prostě nevybavím. Tu zpívala mamka bráchovi, když byl ještě malé pískle.

Začínající volno

11. června 2016 v 20:06 | Raven
V pondělí jsem konečně dostala maturitní vysvědčení a v úterý mě čekaly přijímačky na angličtinu. Nemyslím si, že skončily nijak skvěle, ale pořád doufám, že když už jsem odmaturovala z angličtiny za jedna, tak jsem to dala a na školu se dostanu. Ve středu jsem měla volno a ve čtvrtek jsem šla na přijímačky na dějiny umění, které snad taky nedopadly nejhůř… doufám. Včera se nic zvláštního nedělo. Babi měla dnes narozeniny a oslavu, takže my jí popřáli už včera, protože dnes si pozvala rodinu.
Nejsem si jistá kdy, ale sehnala jsem levnou skříňku v kiku, kterou jsem přebarvila na černo a nakreslila na ní hada s úmyslem udělat z ní co nejvíce zmijozelskou, jak jen to jde. Našla jsem si i svítícího pavouka, přebarvenou skleněnku a černý kámen (který nahradil kámen vzkříšení) a nalepila je místo původních čudlíků, klik, nebo jak tomu chcete říkat. Už mi chybí jen horní část, na kterou ještě něco musím domyslet.

Day 21 - Your favorite song

11. června 2016 v 11:33 | Raven
Momentálně je to nejspíš "Wolf In Sheep's Clothing" od Set It Off. To je písnička, kterou poslední dobou poslouchám docela často.

Day 20 - The last song alphabeticaly in your phone

10. června 2016 v 11:25 | Raven
Naopak poslední v abecedě je "Thorns" od Rachel Rose Mitchell. Není to ani tak dávno, týden nebo dva, co jsem na ní narazila a její písničky se mi opravdu líbí. Text i melodie.

Day 19 - The first song alphabeticaly in your phone

9. června 2016 v 22:03 | Raven
Nějak se to přihodilo, že Škwory mám na prvním místě díky pomlčce místo "Š". Kdy nad tím tak přemýšlím, tak tahle konkrétní písnička se takovou mou "telefonní" stálicí.