Srpen 2015

Rekonstrukce

6. srpna 2015 v 11:45 | Artist |  Blog
Chtěla bych se omluvit za případné potíže s tímto blogem.
Už hodně dlouho mi vrtá hlavou, jak strašně se mi nelíbí jak to tu vypadá a za nic na světě nemůžu na nic přijít, takže teď se nějakou dobu budu přehrabávat vším, co tu je a budu se snažit to tu trochu urovnat, přeházet, atd. a hlavně chci už konečně vymyslet nějaký pořádný vzhled.
Prostě budu přemýšlet, přemýšlet a jako vždycky nejspíš nevymyslím nic... Každopádně doufám, že mi to nebude trvat dlouho a blod dám co nejdřív do pořádku.

Lembas aneb jak mi ruplo ve škatuly

4. srpna 2015 v 20:22 | Artist |  Recepty
Od té doby, co mi kamarádka nasadila do hlavy brouka jménem Lee Pace a hlavně co se týče Neda koláčníka z "Řekni, kdo tě zabil", jsem zase tkončila u Hobita a Pána prstenů a tak mi začalo hlodat, jak asi ten lembas může chutnat a co to vlastně je. Na internetu je tolik receptů na elfský chlebík, že bylo skoro nemožné, najít alespoň vyhovující. Našla jsem si extra stránku s recepty ( v angličtině), ale nepodařilo se mi vykoumat, co to je samokypřicí mouka, či co. Tak jsem si recept našla na českém webu a dala jsem se do pečení. Ve finále z toho vzešlo něco jako perníkové sušenky, ale vážně dobré.
Do první várky jsem na radu mamky přidala jedlou sodu, ale napodruhé jsem jí tam nedala a rozhodně byly lepší. Bohužel mám vyfocený jenom vásledek prvního pokusu, protože než jsem stačila vyfotit druhý (lépe vypadající i chutnější), všechno zmyzelo v našich útrobách.