Březen 2014

Petr Muk - Teď zastav čas

31. března 2014 v 19:48 | Artist

Já ji prostě miluju. Když ráno jedu do školi autobusem, poslouchám celou dobu jen tuhle, koukám se z okna a myslím na Derecka.

Tereza Kerndlová - Schody z nebe

31. března 2014 v 19:44 | Artist

PAVOL HABERA - Láska a smrť

31. března 2014 v 19:40 | Artist

Support Lesbiens - Máj

31. března 2014 v 19:38 | Artist
Ano, uvědomuji si, že není a další měsíc nebude Květen, ale tohle je nádherná písnička.

YouTube

31. března 2014 v 19:07 | Artist |  About myself
Ahoj!
Chtěla bych Vám představit několik Youtuberů, na které koukám a mám je vážně v oblibě.

1) CutiePieMarzia


Pokud znáte PewDiePie musíte znát i Marziu. Na svůj kanál točí vide o módě, recepty, děsivé příběhy a spoustu dalších, která neumím zařadít (já ostuda :-/ ). Neříkám, že musí každému vyhovovat, ale mě je prostě sympatická a já její videa miluju. A co víc, miluju mopslíky, které má hned dva :3 CutiePieMarzia

2) PewDiePieNa rovinu... je to blázen :D ne, je super. Rozhodně nesleduju jeho Let's playe (nebo jak se to volá), ale Pátky s PewDiePiem jsou fakt suprový a ostatní videa taky. Rozhodně zlepší náladu ať koukáte na jekékoliv vieo a rozumíte alespoň trochu anglicky :) . PewDiePie

3) ATI


Další je český youtuber ATI. Dřív natáčel i hry, ale teď se zaměřuje spíš na vlogy (video-blog). Řeší témata jako všichni a rozhodně se nenudíte. ATI

4) Vidrail


Opět sleduji vlogy. Vidrail ale natáčí i LP, obrácené LP, Challenge. A opět videa plná srandiček :D . Vidrail

5) NikolsLife


Takže zaprvé.. Nááááádherně kreslí. Vážně, její Speedarty mají úroveň a o videích ani nemluvím :) . NikolsLife

6) GoGo


GoGa asi známe všichni. LP, vlogy, challenge, sradna sranda sranda :). Známí svou šiškou a pověstnou nutellovou maskou. GOGO

Lilith

31. března 2014 v 12:19 | Artist |  Legendy
Podle mezopotámských mýtů i některých židovských gnostiků, kabalistů, mystiků, astrologů a spiritistů byla Lilith první žena. Tak jako Adam byla stvořena ze země. Z jejího spojení s Adamem vzešel Asmodeus a nesčetně dalších démonů,kteří sužují lidstvo. Vypráví se však, že spolu Adam a Lilith nedokázali žít v míru, neboť Lilith odmítla při souloži zaujmout polohu, při níž byla nucena ležet pod Adamem. Na jeho naléháni mu odpověděla: "Proč bych měla ležet pod tebou? I já jsem byla stvořena ze země a jsem ti rovna!"
A tak se jí chtěl Adam zmocnit násilím. Po nedlouhé době Lilith pochopila, že s ní Adam nebude nikdy jednat jako s rovnocennou bytostí, a v zoufalství vyslovila nevyslovitelné jméno boží, vznesla se a zmizela. Adam prosil Boha, aby mu ji pomohl najít a přivést zpět. Bůh tedy poslal tři anděly (archanděl Michael, archanděl Gabriel a archanděl Natael), aby ji našli a přivedli. Našli ji v blízkosti Rudého moře, kde se stala nevěstou démonů, a předali boží varování, že pokud se nevrátí, tak denně zemře sto jejích démonických dětí. Ona se však vzepřela a rozhodla se, že se nevrátí, a v důsledku toho se z ní stal zlý démon. Podle některých byl tento mýtus z Bible vyřazen, ovšem přímý důkaz není. Vzhledem k povaze a rozdílnosti textů (Lilith vs Biblický kánon) je představa o vyřazení Lilith z Bible považována ze velmi nepravděpodobnou a je držena spíše malými skupinami (gnostici, kabalisté...), než-li v Židovství/Křesťanství obecně či odborných kruzích (vysoké školy, učenci). Legenda také říká, že to Lilith byla oním hadem, který podal Evě jablko. Proto se v mnoha artefaktech můžeme shledat se zobrazením Lilith jako napůl ženy a napůl hada. Aby se Lilith pomstila za smrt svých dětí, zabíjela novorozeňata a rodičky. "Přísahám při božím jménu živoucím a jsoucím, že když zahlédnu vaše jména nebo znamení, nechám to dítě být." Odtud je zvyk psát jména andělů do medailonků malých dětí.
Podle pověstí se začala mstít tím, že vraždila novorozence, či sváděla ve snech muže a posléze je připravovala o rozum, nebo zabila. U kojenců se tomuto jevu říká "syndrom náhlého úmrtí". Dříve se věřilo, že u chlapců je rizikových prvních osm dnů života a u dívek prvních dvanáct. Dnes ovšem víme, že je tato doba o něco delší - asi sedm týdnů. Tento syndrom vede ke smrti dítěte bez zjevné příčiny. Po narození dítěte zřejmě ještě nefungují správně všechny důležité orgány a dítě umírá. Děje se tak většinou v noci, kdy dítě neruší žádné vnější podněty. Jeho dech i tep se zpomalí, jeho tělíčko začne pomalu chladnout, až nakonec zemře, snad jako by ztratilo vůli žít.

Deirdre & Naoise

31. března 2014 v 10:10 | Artist |  Legendy

Žena hlavního králova vypravěče zrovna rodila, zrovna, když byl král Conchobar u nich na návštěvě. Z místnosti, kde probíhal porod, se najednou ozval příšerný nelidský výkřik. Ukázalo se, že to nekřičí rodící žena, ale ještě nenarozené dítě. Starý a moudrý druid Cathbad, který patřil do královy družiny tehdy prorokoval, že se narodí holčička, která vyroste do nevídané krásy, ale Ulsteru to přinese neštěstí, bídu a válku. Královi přátelé chtěli novorozeně hned zabít, ale on jim v tom zabránil. Připadalo mu to nelidské, a proto se rozhodl, že dítě bude vychováváno daleko od Ulsteru a až dospěje, provdá se do cizí země. Tak se také stalo. Dívka (pojmenovali ji Deirdre) žila v jedné králově lesní pevnosti jenom se svou chůvou Leabharcham. Potkala se tam s mladým rytířem Naoisem. Zamilovali se do sebe a chtěli se vzít. Jenomže byla už dlouho zasnoubená s králem Conchobarem, který do ní byl zamilovaný, a brzy se za něj měla provdat. Ale Naoise se jí líbil mnohem víc, a on, i přesto, že znal věštbu o Deirdre Zkázonosné, se s ní chtěl oženit za každou cenu. Jeho dva bratři stáli za nimi a ze všech sil je podporovali. Deirdre a Naoise měli jedinou možnost. Uprchnout. A to také udělali. Rozhodli se odejít do Skotska, což se jim také podařilo a Naoise se tam stal mocným vladařem. Občas sice musel bojovat v šarvátkách s kmenem Piktů, ale jinak si ve Skotsku žili celkem šťastně. Jenomže král Conchobar nezapomínal. Chtěl se pomstít Naoisemu, že mu vzal krásnou Deirdre…
Naoko se však tvářil přátelsky a Naoise i jeho bratry pozval do Irska, aby zaujali zpět svá místa mezi rytíři Rudé větve, ke kterým patřili.
Všichni tři to přijali s překvapivým nadšením. Pouze Deirdre měla zlé tušení a jen velice nerada opouštěla Skotsko. Doprovázel je irský hrdina Fergus, kterého jim jako doprovod poslal král Conchobar.
Jenomže v Irsku se Fergus musel zdržet na tři dny u svého přítele. Opouštěl je nerad, ale Naoise mu řekl, že on sám se ničeho nebojí a že se jim určitě nic nestane. K tomu se přidala i Deirdre, která králi Conchobarovi věřila.
Noc měli na Conchobarův příkaz strávit v domě Rudé větve, kde prý je na jejich počest přichystaná hostina.
Conchobar nejdříve vyslal Deirdřinu starou chůvu Leabharcham, aby ho informovala o tom, jestli je Deirdre pořád tak krásná jako dřív. Chůva však tušila zradu, a proto se snažila Conchobarovi namluvit, že Deidre je ošklivá a že by se rozhodně neměl pokoušet ji získat, protože už to za to nestojí.
Conchobar jí však nevěřil, a proto poslal k Deidre ještě rytíře Trendona. Ten se však do domu Rudé dveře nemohl dostat, protože dveře byly zamčené. Špehoval tedy oknem jak Deidre s Naoisem hrají šachy. Naoise si ho však všiml a zlostně po něm mrštil šachovou figurkou. Vyrazil Trendonovi oko.
Ale přesto Trendon referoval Cochobarovi, že Deirdre je mnohem krásnější než dříve.
Conchobar už neváhal ani minutu. Poslal vojsko, aby zaútočilo na dům Rudé větve.
Jenomže obyvatelé se statečně bránili. Skoro celé královo vojsko pobili.
Nakonec Conchobarovi nezbylo nic jiného než poslat pro polodivocha Eoghana, který si chtěl vyřídit s Naoisem osobní účty. Naoise mu totiž kdysi zabil tři bratry.
Eoghanovi se podařil vyrvat Naoisemu meč a usekl jemu i jeho oběma bratrům hlavy. Deirdre přivedl k Conchobarovi. Ta teď však byla jako tělo bez duše. Pořád jen oplakávala Naoise a jeho bratry. Tak to trvalo po celý rok. Nakonec Conchobar ztratil trpělivost a zeptal se jí, koho na světě nejvíce nenávidí.
"Tebe a Eoghana, "odpověděla.
Conchobar se rozhodl, že se Deirdre musí provdat. Samozřejmě za Naoisova vraha Eoghana.
Jenomže když král a Eoghan odvážili Deirdre pryč z Ulsteru, projížděli kolem Naoisova hrobu. Vedle byly i hroby jeho bratrů. Deirdre skočila z rozjetého vozu a rozbila si hlavu o náhrobní kámen. Na místě byla mrtvá.
Pohřbili ji do hrobu vedle jejího milovaného Naoise a po čase tam vyrostly dva cedry, jejichž větve se vzájemně proplétaly… Deirdre a Naoisovi spolu nebylo dopřáno žít na tomto světě, ale po smrti zůstali navždy spolu…
Conchobarovi se však jeho krutost nevyplatila. Hrdina Fergus přišel do Ulsteru s velikým vojskem, druid Cahbad ho proklel a jeho hrad zanedlouho spadl a zarostl trávou. Nezbylo nic. Jen tato legenda…

Meryl Streep 2

30. března 2014 v 16:02 | Artist |  Barevně

Marie Antoinetta

30. března 2014 v 15:27 | Artist |  Barevně

Ariana Grande

30. března 2014 v 14:05 | Artist |  Barevně